Projekty europejskie: które hiszpańskie miasto jest najlepsze dla Waszego projektu mobilności?

 

Wybranie kierunku do zrealizowania projektu mobilności Erasmus+ lub PO WER dla uczniów szkół zawodowych może być wyzwaniem. Pod uwagę należy wziąć wiele różnych czynników, takich jak zakwaterowanie, transport publiczny, odległość od lotniska, oferta kulturalna miasta i, przede wszystkim, oferta praktyk.

TDzisiaj na blogu Universal Mobility chcemy się podzielić naszym doświadczeniem i doradzić, które hiszpańskie miasta będą najlepsze jako placówki pracy międzynarodowej dla różnych sektorów.

Walencja

Trzecie co do wielkości miasto w Hiszpanii jest ważnym centrum przemysłowym i technologicznym, jak również miejscem strategicznym do transportu i handlu. W Walencji można znaleźć największą ilość ofert praktyk dla beneficjentów programu Erasmus+ w takich sektorach jak: mechanika samochodowa, IT, logistyka czy poligrafia.

Grenada

Miasto usytuowane na południu Hiszpanii przyciąga turystów z całego świata, a przez to wiele usług. Uczniowie VET szkół gastronomicznych (szefowie kuchni, technicy żywienia, cukiernicy) i pracownicy hoteli będą mogli skorzystać z szerokiej gamy praktyk w tych obszarach. Ponadto, sieć Universal Mobility zawiera również instytucje socjalne (opieka nad osobami starszymi), hodowle (hodowla zwierząt), jak również przedsiębiorstwa logistyczne, mechaniczne i fryzjerskie.
Dodatkowo organizujemy kursy dla nauczycieli w Grenadzie. Jeśli Wasz projekt mobilności zawiera kursy dla kadry szkolnej lub ludzi, którzy chcą poprawić swoje umiejętności w pracy z ludźmi, zachęcamy do sprawdzenia naszych kursów prowadzonych przez wykwalifikowaną psycholożkę i coach Annę Łuszcz.

Malaga

Jeśli przygotowujesz projekt mobilności dla uczniów budownictwa, agrobiznesu i CNC, warto pomyśleć nad przeprowadzeniem go w Maladze. Podobnie jak w innych hiszpańskich miastach, oferta praktyk gastronomicznych i hotelowych jest bardzo szeroka.

Santiago de Compostela

Santiago to ważny punkt na gastronomicznej mapie Hiszpanii. Gastronomia na najwyższym poziomie na pewno zachwyci praktykantów i sprawi, że projekt Erasmus+ będzie miał wysoką jakość. Santiago, dzięki swojemu klimatowi, jest również dobrym miejscem na praktyki leśnictwa, ogrodnictwa i ciesielstwa. Co jeszcze? Technologie informatyczne, mechatronika, hydraulika, mechanika (sektory techniczne) i sztuka graficzna, animacja kulturalna i turystyka (sektory kreatywne).

Sewilla

Współpracujące z nami firmy z Sewilli są idealnymi instytucjami przyjmującymi dla uczniów logistyki (zwłaszcza lotnictwa), administracji lub zarządzania hotelami. Ponadto, w Sewilli często realizujemy projekty związanie ze sztuką, na przykład kurs witrażu.

Mniej popularne sektory – czy znajdziemy praktyki w Hiszpanii dla wszystkich zawodów?

Hiszpania to duży kraj z wieloma możliwościami! Oprócz wcześniej wymienionych sektorów, Universal Mobility również zrealizowało projekty w innych zawodach. Możesz znaleźć pełną ofertę w zakładce Praktyki.

Masz jakieś wątpliwości? Skontaktuj się z naszym zespołem! Z przyjemnością udzielimy wszelkich porad związanych z wyborem właściwego miejsca na praktyki finansowane z programów Erasmus+ lub PO WER. Jeśli masz jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

projects@mobilityprojects.com

Recommend
  • Facebook
Compártelo
Tagged in