CAŁODNIOWE WYCIECZKI

Podczas Twojego pobytu możesz skorzystać z naszej oferty wycieczek całodniowych. Zapewniamy transport, paczki z wyżywieniem, usługę przewodnika, bilety do najważniejszych atrakcji turystycznych i wiele więcej. Dostosowujemy wycieczki do potrzeb grup i celów projektu.

GRENADA

Wycieczki organizowane dla uczestników zakwaterowanych w Grenadzie:

Park Naturalny Cabo de Gata-Níjar to pierwszy w Andaluzji chroniony obszar morsko-lądowy.  Rejon ten został uznany międzynarodowo jako rezerwat biosfery ze względu na kontrasty pomiędzy środowiskami morskimi, przybrzeżnymi i lądowymi, na liczne rzadkie gatunki, które można tu podziwiać i na wyjątkowe cechy charakterystyczne jednego z najbardziej suchych europejskich ekosystemów.

Co zawiera wycieczka:

 • wycieczka na plażę
 • Zachodnie Wioski na Pustyni Taberna (Mini Park Hollywood)
 • kajakarstwo w Cabo de Gata

Miasto w południowej Hiszpanii, na rzece Guadalquivir, stolica prowincji Kordoba, w rejonie Andaluzji. Ze względu na liczne i wspaniałe zabytki świadczące o obecności wielu cywilizacji, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Co będziemy zwiedzać?

 • Katedra i Mezquita (Wielki Meczet)
 • Alcazar (pałac królewski)

Jest usytuowany na jednym z końców Cieśniny Gibraltarskiej, która oddziela Afrykę i Europę oraz Morze Śródziemne i Ocean Atlantycki.

Co będziemy zwiedzać?

 • plac Casemates i ulicę Main Street
 • Skała Gibraltarska
 • Jaskinia Gorhama

Prowincja Malaga jest usytuowana na południu wybrzeża śródziemnomorskiego, pomiędzy prowincjami Grenada i Kadyks i graniczy z prowincjami Kordoba i Sewilla na północy.

Co będziemy zwiedzać?

 • Alcazaba
 • Teatr Rzymski
 • Castillo de Gibralfaro
 • Katedra Nuestra Señora de la Encarnación
 • muzeum morskie Fundacion Picasso – Museo Natal

Gardziel Rzeki Monachil to jedna z najpiękniejszych, najpopularniejszych i najłatwiejszych tras wędrówkowych w całej prowincji Grenada. Spacer rozpoczyna się i kończy w miejscowości Monachil, podążając za rzeką przez gardziel, a następnie wracając wzdłuż wyższego szlaku, z którego rozpościera się piękny widok na całą dolinę.

Salobreña to miasteczko na Tropikalnym Wybrzeżu oddalone o godzinę od Grenady. Miasto dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich to Stare Miasto umieszczone na skalistym wzniesieniu i jest skupiskiem bielonych domów i wąskich stromych uliczek prowadzących do X-wiecznego mauretańskiego zamku. Jest zwany El Castillo De Salobreña i jest jedną z głównych atrakcji turystycznych. Druga część miasteczka to nowe budynki rozciągające się od podnóża Starego Miasta aż do plaży. Inną atrakcją turystyczną w miasteczku jest El Peñon (Skała), dzieląca na pół pięć plaż Salobreñi i wystająca pomiędzy plażami La Guardia i La Charca/Solamar w kierunku morza.

Sewilla to stolica i największe miasto wspólnoty autonomicznej Andaluzji i prowincji Sewilla. Znajduje się na równinie rzeki Guadalquivir. Sewilla liczy około 700 000 mieszkańców (populacja miejska) oraz około 1,5 miliona mieszkańców (populacja metropolitalna), co sprawia, że jest czwartym pod względem wielkości miastem w Hiszpanii i 30 najbardziej zaludnioną gminą w Unii Europejskiej. Jej Stare Miasto zawiera trzy miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO: kompleks pałacowy Alkazar, Katedrę oraz Główne Archiwum Indii. Port Sewilli, usytuowany około 80 kilometrów od Oceanu Atlantyckiego, to jedyny port rzeczny w Hiszpanii. Sewilla jest również najgorętszym obszarem metropolitalnym w Zachodniej Europie.

Co będziemy zwiedzać?

 • katedra Santa María de la Sede
 • Giralda
 • Główne Archiwum Indii
 • Alkazar Królewski
 • Torre del Oro
 • Plaza de España

WALENCJA

Wycieczki organizowane dla uczestników zakwaterowanych w Walencji:

Jedynie 10 kilometrów od Walencji znajduje się Park Naturalny Albufera, śródziemnomorski ekosystem z nieskażonymi plażami wydmowymi, lasami, polami ryżowymi i wielkim jeziorem, gdzie można cieszyć się wycieczkami łódkami.

To tutaj wynaleziono paellę; można tu również spróbować innych przysmaków przygotowanych przy użyciu produktów lokalnych, takich jak all-i-pebre (danie na bazie czosnku i papryki) czy marynowana barwena.

 • zamek świętej Barbary
 • dzielnica Santa Cruz i Ermita de Santa Cruz
 • Puerta del Mar
 • ratusz w Alicante
 • klasztor Monjas de la Sangre
 • ulica Labradores
 • plaża El Postiguet
 • jaskinie Canelobre
 • park Güell
 • Casa Milá
 • Muzeum Picassa

Miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Cuenca to jedno z najbardziej pamiętnych miast Hiszpanii; jego stare centrum to scena dla wspomnień średniowiecznych budynków, z których wiele jest pomalowanych na żywe kolory, usytuowane na stromym przylądku na zbiegu dwóch gardzieli rzecznych. Wąskie wijące się uliczki oddzielają wysokie domy z drewnianymi balkonami, które dosłownie wystają tuż nad strome klify. Mimo swojego wieku i wpisania na listę UNESCO, Cuenca w pewien ironiczny sposób stała się wirem sztuki współczesnej. Dwa z jej najbardziej ikonicznych budynków – włączając jeden ze sławnych wiszących domów – przekształciły swoje wnętrza na nowoczesne galerie. Jest to motyw powtarzający się w wielu miejskich hotelach, muzeach i restauracjach.

Elche to hiszpańskie miasteczko w prowincji Alicante i znajduje się w Comarca Baix Vinalopo. Znajduje się około 23 kilometrów w głąb lądu od Alicante i jest stolicą dystryktu El Baix. Oficjalnymi językami są hiszpański i walencjański. Co ciekawe, część Elche jest nadbrzeżna, podczas gdy główna część miasta jest oddalona o około 11 kilometrów od wybrzeża. Niewielka rzeka zwana Vinalopo przepływa przez miasto, dzieląc je na dwie części. Znajduje się jedynie 20 kilometrów od Alicante i 50 kilometrów od Murcji. W Elche posadzono około 200 000 palm i wszystkie są chronione. Dzięki temu miasto ma egzotyczny wygląd.

Wodospady Algar znajdują się jedynie 15 kilometrów od Benidorm i 3 kilometry od centrum Callosa d’en Sarrià w kierunku Bolulla. Można tam odnaleźć teren naturalny z dobrze utrzymanym bogactwem ekologicznym, jak również usługi turystyczne i edukacyjne.

Miasteczko Calpe to niemalże idealne połączenie romantycznej wioski ze słońcem i plażą. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych celów podróży. Calpe na Costa Blanca to kurort nad oceanem pełen interesujących miejsc do zobaczenia.

To stolica Hiszpanii i jej największe miasto. Znajduje się w centrum kraju na Płaskowyżu Kastylijskim, u podnóża Sierra de Guadarrama, nad rzeką Manzanares.

Co będziemy zwiedzać?

 • Puerta del Sol
 • Plaza Mayor
 • Pałac Królewski
 • Prak Retiro
 • Plaza de España
 • arena Plaza de Toros de las Ventas
 • muzeum narodowe Prado

Zamek Sagunto

W zamku można znaleźć pozostałości po budynkach zostawionych przez różnych jego mieszkańców: Rzymian, Wizygotów, Arabów i chrześcijan. Zamek Sagunto zajmuje obszar niemalże jednego kilometra w długości. Był świadkiem upływu czasu i obecności różnorodnych cywilizacji, które go zamieszkiwały.

Zamek Montanejos znajduje się na strategicznej pozycji na szczycie wzgórza, na lewym wybrzeżu rzeki Montán, z którego rozciąga się widok na rzekę Mijares. Widać z niego równinę, która przechodzi przez Montanejos, drogi schodzące od Cortes de Arenoso i Zucaina oraz miejscowości  Montán i Alquería.

Kościół Apostoła Jakuba

Zbudowany w XVI wieku i odbudowywany wielokrotnie w XVIII wieku. Ma trzy nawy, a jedna z  naw bocznych wyróżnia się kasetonowym sufitem ze skomplikowanymi dekoracjami sklepienia łukowego.

Wody termalne (Fuente de Baños)

Tutejsze wody termalne zostały uznane za użytek publiczny przez nakaz królewski z 13 października 1863 roku. Dzięki swojej stałej temperaturze wynoszącej 25oC, wody dają efekt hipotermalny, a kąpiel w nich jest przyjemnością przez cały rok.

Obdarzona słońcem, pięknym wybrzeżem i ciekawymi zabytkami, Tarragona jest zachwycającym miastem nieopodal Barcelony (odległym o 100 kilometrów). To portowe miasto urzeka złotymi brzegami katalońskiego wybrzeża Costa Daurada, a duża część miasta góruje nad Morzem Śródziemnym. Piękna plaża El Milagro znajduje się w odległości krótkiego spaceru od głównych atrakcji turystycznych. Historii jest tu pełno, poczynając od wpisanych na listę UNESCO rzymskich ruin po średniowieczne alejki i brukowane uliczki oraz romańsko-gotycką katedrę. Aby rozkoszować się osobliwą atmosferą Starego Świata podczas delektowania się posiłkiem, udaj się do El Serrallo – wioski rybackiej, która wrosła w duże miasto, jakim jest obecnie Tarragona. W tej nastrojowej dzielnicy turyści mogą wybrać się na malowniczy spacer i rozkoszować się pysznymi, świeżymi owocami morza w jednej z nadbrzeżnych restauracji.

Xátiva jest stolicą regionu La Costera. Jest miejscem narodzin malarza José Ribery „el españoleto” i papieża Aleksandra VI. Miasto przeżyło mroczne chwile w swojej historii z powodu Filipa V, który po zwycięstwie w bitwie pod Almansą w wojnie o sukcesję hiszpańską nakazał spalić miasto, zmieniając jego nazwę na San Felipe. Na pamiątkę tej zniewagi portret monarchy wisi do góry nogami w miejscowym muzeum w L’Almodí.

Miasto szczyci się bogatym dziedzictwem artystycznym: renesansowym kościołem kolegiaty; kościołem San Félix, który jest najstarszy w mieście (podobno był świątynią Mozarabu, którą przebudował Jaime I); kościołem Sant Pere, gdzie został ochrzczony Aleksander VI; Szpitalem Królewskim, który zachował swoją oryginalną renesansową fasadę w stanie nienaruszonym; pałacami Markiza de Montortal i Markiza Alarcó; fontannami: barokową fontanną San Francisco; gotycką Trynidad; oraz fontanną neoklasyczną z 25 dyszami. W mieście najbardziej wyróżnia się ogromny zamek z 30 wieżami i czterema wzmocnionymi bramami, będący wynikiem połączenia fortec iberyjsko-romańskiej i późniejszej arabskiej.

Saragossa to skarbnica perełek historycznych i kulturowych czekających na odkrycie. Turyści znajdą tu starożytne ruiny rzymskie, pierwszy chrześcijański kościół maryjny i wspaniałe muzea sztuki. Podążaj Szlakiem Caesaraugusta, aby znaleźć forum, łaźnie termalne i teatr rzymskiego miasta pochodzącego z wieków pierwszego do drugiego (nazwanym na cześć cesarza Augusta). Wierni powinni odwiedzić Bazylikę Matki Bożej z Pilar, jeden z najważniejszych kościołów pielgrzymkowych w Hiszpanii. Równie fascynujące są XII-wieczny mauretański pałac i wspaniała architektura Mudéjar wpisana na listę UNESCO, kościoły San Pablo, Santa Maria Magdalena i San Juan de los Panetes. Miłośnicy sztuki docenią również muzea, w których wystawiane są słynne obrazy Francisco de Goya, a także dzieła współczesnego artysty Pablo Serrano i słynnego rzeźbiarza Pablo Gargallo.

SEWILLA

Wycieczki organizowane dla uczestników zakwaterowanych w Sewilli:

Tavira to starożytne miasto mauretańskie, które rozciąga się wzdłuż wybrzeża rzeki Gilão. Miasto jest uważane za jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Algarve; ze swoimi brukowanymi uliczkami, budynkami historycznymi i tradycyjną portugalską architekturą.

Tarifa to najdalej wysunięty na południe punkt w Hiszpanii i w Europie, oraz najbliższe miejsce do Afryki, gdzie spotykają się Morze Śródziemne i Ocean Atlantycki. Silny wiatr przyciąga surferów, windsurferów i kitesurferów, którzy kontrastują z tą niewielką starożytną osadą.

Na początku przespacerujemy się przez to piękne białe miasteczko kierując się w stronę portu, gdzie zaczniemy naszą wycieczkę łódkami.

Cieśnina Gibraltarska to wyjątkowe miejsce, gdzie Morze Śródziemne spotyka się z Oceanem Atlantyckim i gdzie Europa spotyka się z Afryką. W trakcie naszego rejsu będzie można zobaczyć siedem różnych gatunków wielorybów i delfinów. 

Gibraltar to niewielka miejscowość w Andaluzji gdzie możesz się poczuć jak w Anglii.

Jest to brytyjskie terytorium zamorskie usytuowane w sąsiedztwie Hiszpanii o powierzchni jedynie sześciu kilometrów kwadratowych (2,3 mil kwadratowych).

Najbardziej znanym miejscem na Gibraltarze jest ulica Main Street, gdzie można zwiedzić miasto lub pójść na zakupy. Gibraltar to miejsce wolne od podatków i korzystnie jest tu kupić pewne produkty.

Później udamy się kolejką linową na szczyt Rezerwatu Naturalnego na Gibraltarze, aby zobaczyć sławne małpy żyjące na wolności na Skale Gibraltarskiej.

Kadyks to jedno z najstarszych miast w Europie, założone jako Gadir przez Fenicjan około 3000 lat temu.

Przespacerujemy się wzdłuż plaży la Caleta, gdzie kręcono filmy takie jak „Jutro nie umiera nigdy” z serii o Jamesie Bondzie. Później przejdziemy wzdłuż Campo Sur, które było inspiracją dla sławnego Malecón w Hawanie.

Odwiedzimy XVIII-wieczną katedrę z grobem Manuela de Falla; w muzeum katedralnym można podziwiać złote, srebrne i inne przedmioty pochodzące z podbicia Nowego Świata.

SAN SEBASTIAN

Wycieczki organizowane dla uczestników zakwaterowanych w San Sebastian:

W tym pięknym mieście uczniowie odwiedzą Muzeum Guggenheima, muzeum sztuki współczesnej zaprojektowane przez kanadyjskiego architekta Franka O. Gehry’ego.

Jest to port niedaleko granicy z Francją. Uczniowie odwiedzą francuski zamek Abbadia zbudowany w XIX wieku.

Uczniowie odwiedzą jaskinie Altamira, które są naturalnym wnętrzem w skale, gdzie zachowano jedne z najważniejszych malowideł prehistorycznych.

Uczniowie odwiedzą katedrę będącą wyjątkowym kompleksem architektonicznym ze względu na to, że jest najkompletniej zachowanym kompleksem katedralnym w Hiszpanii.

SANTIAGO DE COMPOSTELA

Wycieczki organizowane dla uczestników zakwaterowanych w Santiago de Compostela:

Jest to miejsce, gdzie zbiegają się cztery ujścia rzeki, usytuowane na południowo-zachodnim wybrzeżu Galicji. Uczniowie oraz ich opiekunowie zobaczą ten piękny krajobraz.

Jest to rejon nadmorski w północno-zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego. Zawdzięcza swoją nazwę dużej ilości wraków rozbitych w tym obszarze.

MALAGA

Wycieczki organizowane dla uczestników zakwaterowanych w Maladze:

Grenada znajduje się u podnóża gór Sierra Nevada. Program wycieczek zawiera zwiedzanie katedry i Kaplicy Królewskiej.

W Sewilli znajduje się największe Stare Miasto w Hiszpanii, bardzo często odwiedzane przez turystów. Uczniowie zaczną od zwiedzania Katedry. Następnym przystankiem będzie Giralda, czyli dzwonnica Katedry Santa María de la Sede. Zakończą zwiedzaniem Real Alcazar. Jest to murowany zespół pałacowy, którego początki sięgają XI wieku.

Gibraltar to brytyjskie terytorium zamorskie położone na małym półwyspie na południowym krańcu Półwyspu Iberyjskiego, graniczące tylko z Hiszpanią. Uczniowie będą mogli podziwiać piękne widoki jadąc kolejką górską. Następnie wyruszą na wycieczkę łódką i będą mieli możliwość zobaczyć delfiny.

W 1959 roku w miejscowości Nerja odkryto jaskinię, w której znaleziono malowidła skalne, które mogą być najstarszymi malowidłami skalnymi w historii ludzkości. Uczniowie w zależności od pogody będą mogli zwiedzać jaskinię Nerja lub przepłynąć kajakiem przez klify Nerja i Maro.

To urokliwe miasteczko dostarczy Wam wielu wrażeń. Piękne dzielnice ze stromymi, brukowanymi uliczkami wijącymi się obok białych domów pełnych kolorowych kwiatów będą doskonałym tłem do robienia zdjęć. Jeśli pogoda dopisze, to uczniowie będą mogli zobaczyć piękne morze.

El Caminito del Rey to szlak pieszy ciągnący się wzdłuż stromych ścian wąwozu Desfiladero de los Gaitanes. Jest to szlak o długości ponad trzech kilometrów (oprócz dojścia o długości 4,8 kilometra) umocowany do skał w środku wąwozu. Uczniowie będą mogli poczuć trochę adrenaliny wyruszając na tę emocjonującą wycieczkę.

Ronda to malownicze miasteczko położone po dwóch stronach wąwozu rzeki Guadalevín, z którego można podziwiać budynki w centrum historycznym, które sprawiają, że miasto ma piękną panoramę. Uczniowie zwiedzą miasto i poznają jego historię. 

Uczniowie rozpoczną zwiedzanie od Kadyksu, oddzielonego od rzeki wąskim kanałem Caño de Sancti Petri, który przecina bagna. Następnie udadzą się do starożytnego miasta Baelo Claudia, położonego w zatoce Bolonia. Dzięki kamiennym uliczkom będą mogli poczuć się jak w Rzymie.

Aby dowiedzieć się więcej o ofercie całodniowych wycieczek, skontaktuj się z nami: projects@mobilityprojects.com